• Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Moje spotkania z Janem Pawłem II"

• Od 16 października 2020 roku w holu głównym naszej szkoły prezentowana jest wystawa prac, będących pokłosiem Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Moje spotkania z Janem Pawłem II.”

Uczniowie szkół podstawowych wykonali prace na temat: „Projekt okładki albumu o pielgrzymkach św. Jana Pawła II do Ojczyzny”. Uczniowie Liceum zmierzyli się z tematem: „Projekt okładki książki autorstwa św. Jana Pawła II.”

Konkurs, który objęty został honorowym patronatem Burmistrza Miasta Marki miał na celu m. in. popularyzację wiedzy o życiu, działalności i twórczości papieża Jana Pawła II, uczczenie 100 rocznicy Jego urodzin.

Dziękujemy wszystkim, którzy - w tych niełatwych warunkach - wzięli udział w konkursie. Gratulujemy wyróżnionym i nagrodzonym. Żałujemy, że z przyczyn epidemicznych nie mogło odbyć się uroczyste podsumowanie konkursu z otwarciem wystawy i uhonorowaniem laureatów. Zadbaliśmy jednak, by  nagrody w postaci power-banków, pendrive’ów, głośników, słodyczy i dyplomów trafiły do wyróżnionych i nagrodzonych uczestników.

• Miesiąc świadomości dawstwa szpiku

• W naszej szkole trwa akcja  #komórkomania! Warunkiem zostania potencjalnym dawcą szpiku kostnego jest ukończenie 18 lat. O akcji można poinformować rodziców, rodzeństwo, znajomych.

Aby odebrać pakiet rejestracyjny należy zgłosić się do gabinetu pedagoga. W domu postępuj według instrukcji zawartej na opakowaniu i przynieś go z powrotem. My zajmiemy się resztą!

• Aktywność badawcza uczniów na lekcji chemii

• W naszej wyjątkowej szkole dzieją się różne ciekawe rzeczy. W tym tygodniu chemia przyciągała do nauk ścisłych, ponieważ lekcje zostały urozmaicone eksperymentami chemicznymi (utlenianie redukcji). Uczniowie lepiej przyswajają wiedzę, kiedy mają możliwość jej doświadczenia. Być może takie lekcje zainspirują uczniów do rozważenia zawodu naukowca.

• Rymcerze – Nie zmarnuj swojego życia!

• W piątek 18 września 2020 uczniowie klas pierwszych naszego LO mieli okazję uczestniczyć
              w nietypowych warsztatach prowadzonych przez dwóch raperów Bęsiu i DJ Jonas.                                              Opowiedzieli oni o swoich życiowych doświadczeniach w walce z nałogami. Przekazali treści profilaktyczne w sposób przystępny dla młodych ludzi, „bez zadęcia i patosu”. Uczniowie chętnie nawiązywali relacje z prowadzącymi. Aktywnie uczestniczyli w warsztatach i proponowanych przez raperów konkursach z nagrodami.