• Dzień Świętego Jana Pawła II - Patrona szkoły

• "Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć". To myśl Jana Pawła II, która przyświeca naszej szkole. 22 października obchodzimy Dzień Świętego Jana Pawła II - naszego patrona. Z tej okazji zapraszamy do zapoznania się z prezentacją przygotowaną przez Pana Dawida Pindla.

Prezentacja

• Warsztaty kulinarne - "Święto Pierogów"

• 8 października wypada smaczne święto -  „Święto Pierogów”.W związku z tym wydarzeniem zostały zorganizowane w Centrum Aktywności Fabryczna 3 warsztaty kulinarne. Warsztaty poprowadziła Pani Olena Gnativ, która na terenie miasta Marki przy Al.Piłsudskiego ma własną pierogarnię.Po krótkiej prelekcji zaczęło się lepienie wielkiej ilości mącznych rarytasów w różnych smakach. Młodzież pod okiem fachowca lepiła pyszne pierogi oraz smażyła naleśniki, które były podawane z malinami, serem i polewane słodką śmietaną.To był dobry czas na integrację i nawiązanie jeszcze bliższych relacji. Bo przecież jak to mówią -  przez żołądek do serca W warsztatach kulinarnych brała udział III B - klasa o profilu pedagogiczno-psychologicznym.

• Zajęcia w przedszkolu

• Klasa 3BG w ramach praktyk przeprowadziła lekcję w Przedszkolu Miejskim Nr 1 "Wesoły Skrzat" w Markach. Nasi uczniowie przygotowali dla maluchów baśniowe zajęcia z motywem Małej Syrenki.

• Energiczna Małopolska

• Młodzież z klas III po szkole podstawowej wraz z opiekunami 27 września wyjechała na 3 - dniową wycieczkę.

Pierwszego dnia zwiedzała piękny, zabytkowy Kraków. Przemierzała Wzgórze Wawelskie, Katedrę, Groby Królewskie i była w wielu innych wyjątkowych miejscach. To był refleksyjny dzień.

Drugiego dnia szaleństwom nie było końca w największym w Polsce Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Fantastyczna zabawa, pełna adrenaliny trwała cały dzień.

Trzeciego dnia młodzież zwiedzała Kopalnię Soli w Wieliczce. Licealistów zachwyciła Kaplica św. Kingi, podziemne jeziora, unikalne rzeźby solne, zostało przemierzonych ponad 800 schodów.

To był udany wyjazd, który łączył ze sobą zarówno treści patriotyczne jak też rozrywkę, która jest nieodłącznym elementem wyjazdów integracyjnych.

• Upamiętnienie mieszkańców Marek w Treblince

• 17 września 2021 r. delegacja uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani Marty Sikorskiej wraz z delegacją Rady Miasta oraz Panem Jackiem Orychem - Burmistrzem miasta Marki  - miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystości odsłonięcia pomnika upamiętniającego mieszkańców Marek zamordowanych w niemieckim nazistowskim obozie zagłady i obozie pracy w Treblince w czasie II wojny światowej.

• Wycieczka do Krakowa

• W dniach 15-16 września uczniowie z klas IB, IID oraz klas III wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Odwiedziliśmy Katedrę Wawelską, Groby Królewskie, Smoczą Jamę. Piękna pogoda sprzyjała spacerowaniu ulicami dawnej stolicy Polski. Uczniowie podziwiali widoki podczas rejsu po Wiśle na trasie Wawel-Kazimierz.