• Nagłówek

• Rok szkolny 2018/19

• Mistrzostwa Powiatu Wołomińskiego w biegach przełajowych

•

Karol Chojecki, uczeń klasy II a naszego Liceum Ogólnokształcącego, zjmje I miejsce. Gratulacje!!!

• Rok szkolny 2017/18

• Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

• Mistrzostwa Powiatu Wołomińskiego w lekkiej atletyce

•

W dniu 7 czerwca 2018 r. w Wołominie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce. Nasza zawodniczka Monika Stankiewicz  z klasy I B Liceum Ogólnokształcącego zajęła I miejsce w biegu na 600 m. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

• Mistrzostwa Marek w piłce siatkowej chłopców

•    2 lutego 2018 w Zespole Szkół Nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego rozegrane zostały Mistrzostwa Marek w piłce siatkowej chłopców. Nasi chlopcy zajęli III miejsce.

• Kometka - Mistrzostwa Powiatu Wołomińskiego 3 i 4 stycznia 2018

• Początek  nowego roku uczniowie naszego liceum rozpoczęli od zmagań sportowych. W dniach 3 i 4 stycznia 2018 r. wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Wołomińskiego w kometce w ramach XVIII LICEALIADY. Dużą niespodziankę  sprawiły dziewczęta zajmując III miejsce (Janiec Natalia (II LO), Kowalewska Natalia (II LO), Małczuk Izabela (II LO), Szulimowska Sandra (II LO). Chłopcy tym razem zajęli miejsce VI. Życzymy dalszych sukcesów w Nowym Roku. (Fotokronika)

• Mistrzostwa Powiatowe w tenisie stołowym - LICEALIADA

• 13 grudnia 2017 roku w Tłuszczu z udziałem naszej szkoły odbyły sie powiatowe zawody licealistów  w tenisie stołowym.

• Unihokej i piłka koszykowa gimnazjalistów listopad 2017

• W listopadzie odbyły się zawody w unihokeju i piłce koszykowej mareckich gimnazjów. Uczennice naszej szkoły, choć zajęły dopiero III miejsce, wykazały się na boisku niezwykłą walecznością, i jak zawsze – wdziękiem!

Fotokronika

• Biegi przełajowe - 4 października 2017

• 4 października 2017 r. w Wołominie w OSiR "Huragan" odbyły się biegi przełajowe licealistów na dystansach 1000 m i 1500 m. W zawodach wzięło udział 8 naszych dziewcząt i 3 chłopców. Spośród uczestników na najwyzszym podium stanął Karol Chojecki z klasy Ia LO. Pozostałym uczniom dziękujemy za hart ducha w sportowej rywalizacji. Zdjęcia z zawodów

• START LICEALIADY 2017/18

• Uczniowie naszego liceum przystąpili do rywalizacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych powiatu wołomińskiego – odbywającej się od kilku lat pod nazwą Licealiady. 26 i 27 września 2017 r. rozpoczęła się sportowa rywalizacja na boiskach ZSZ w Wołominie od gry w ringo. Gra w ringo wymyślona została przez polskiego szpadzistę  Włodzimierza  Strzyżewskiego w połowie poprzedniego stulecia jako gra wspomagająca trening szermierczy. Obecnie ringo jest grą sportową, w której organizowane są Mistrzostwa Polski, Europy i Świata. Ringo jest też grą rekreacyjną możliwą do uprawiania przez każdego - wystarczy gumowe kółko i sznurek zawieszony między drzewami. Wymagana w czasie gry w ringo aktywność ruchowa wpływa korzystnie na wszystkie grupy mięśni.

Nasze drużyny: dziewcząt w składzie Natalia Kowalewska i Sandra Szulimowska oraz chłopców – Paweł Barzyc, Patryk Czarnecki i Karol Chojecki - zajęły V miejsca w każdej z kategorii.

• Piłka nożna mareckich szkół gimnazjalnych - 25 września 2017

• 25 września drużyny dziewcząt i chłopców przystąpiły do rozgrywek w piłce nożnej mareckich szkół gimnazjalnych. Drużyna chłopców po zaciętej walce zajęła III miejsce. Dziewczęta natomiast zajęły miejsce II. Pokonały drużynę Gimnazjum Nr 2, uległy jednak drużynie Gimnazjum Katolickiego dopiero po rzutach karnych. Naszej bramki dzielnie broniła Dominka Skalska, która obroniła trzy rzuty karne. Gole dla naszej drużyny zdobyły Wiktoria Mizerakowska i Martyna Makowska.

• Biegi przełajowe w Radzyminie - 21 września 2017

• Pierwsze zawody w biegach przełajowych odbyły się w Radzyminie w utrudnionych warunkach atmosferycznych - w czasie wrześniowych deszczy. Pomimo niesprzyjających warunków nasi uczniowie ukończyli bieg na dystansach: 1000 m - dziewczęta i 1500 m - chłopcy. Czwórka zawodników zakwalifikowała się do zawodów powiatowych: Dominika Skalska, Wiktoria Jaźwińska, Michał Durajczyk i Krystian Potyra.

• Podsumowanie roku sportowego gimnazjów - 13.06.2017

• Tegoroczne podsumowanie roku sportowego mareckich gimnazjów odbyło się w naszej szkole. Uroczystość poprowadził miejski koordynator sportu Pan Cezary Smarzewski, a honorowymi gośćmi uroczystości byli: Pan Jacek  Orych Burmistrz Miasta Marki, Pani Anna Maliszewska - mistrzyni świata w pięcioboju nowoczesnym  i jej klubowy kolega z UKS Żoliborz, równiez mistrz w tej dyscyplinie Pan Remigiusz Golis. Uczniowie poszczególnych szkół otrzymali puchary i nagrody. Na tę okoliczność mistrzowie sportu pod kierunkiem swojego trenera szermierki nauczyciela wychowania fizycznego w naszej szkole Pana Andrzeja Stefanka zaprezentowali pokaz treningu i walki w pełnym rynsztunku zawodnika. Niektórzy uczniowie osobiście mogli spróbować walki i strzelania do tarczy z pistoletu laserowego. Fotoreportaż

• Dzień sportu - 23 maja 2017

• Fotorelacja

Tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele wyszli na boiska szkolne, aby zmierzyć się w sportowej rywalizacji lub zaprezentować się w ulubionych dyscyplinach sportowych. Były więc rozgrywki chłopców w piłkę nożną, siatkówkę dziewcząt, pokazy akrobatyki sportowej, tańca dyskotekowego i sztuk walk wschodu. Można było też sprawdzić swoje predyspozycje strzeleckie w strzelaniu do tarczy pistoletem laserowym. Niezwykłą atrakcją był pokaz treningu i walki zawodników klasy mistrzowskiej w szermierce w wykonaniu Panów Maćka Baranowskiego i Remigiusza Golisa oraz naszego nauczyciela wychowania fizycznego Pana Andrzeja Stefanka w roli trenera. Za wyjątkową aktywność sportową uczniowie otrzymali nagrody w postaci piłek, plecaków i słodyczy.

Wideorelacja

• Turniej tenisa stołowego

• W dniu 3 lutego 2017 r. w naszej szkole odbyły się zawody tenisa stołowego o Mistrzostwo Marek Szkół Gimnazjalnych. Uczestniczyli w nich uczniowie 3 mareckich gimnazjów: Gimnazjum Nr 1 i Nr 2 oraz Katolickiego Gimnazjum im. bł. B. Markiewicza. W grupie dziewcząt I miejsce zajęło Gimnazjum Nr 2, a w grupie chłopców nasze gimnazjum. Fotorelacja